Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego zaprasza 19 listopada, w czwartek o godz. 18:00 do Kina Helios Katowice (ALTUS, ul. Uniwersytecka 13) na kolejne spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego. W programie krótki wykład „Przekroczyć zwrotnik raka” przygotowany przez mgr Ewę Wojtynę, lekarza i psychologa oraz projekcja filmu „Choć goni nas czas” („The Bucket List”, komedia/dramat, reż. Rob Reiner, 97 min). Po filmie przewidziana jest dyskusja i możliwość zadawania pytań.
„Choć goni nas czas” opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy spotykają się w szpitalnej sali. Obydwaj mają dużo czasu, żeby pomyśleć o tym, co jeszcze może się wydarzyć i jak wiele z tego zależy od nich. Pomimo pozornie dzielących ich różnic, szybko odkrywają, że łączą ich dwie ważne rzeczy: potrzeba zaakceptowania siebie i realizacji marzeń. „Nicholson i Freeman sprawiają, że obraz wznosi się ponad banalność, nabiera werwy, dowcipnego rozmachu.” Marcin Pietrzyk, filmweb.pl.
Bilety w cenie 10 zł dla wszystkich, do nabycia w kasach kina od 13 listopada. Przypominany, że w naszych spotkaniach uczestniczą nie tylko studenci!
Jednocześnie zapraszamy do udziału w Konkursie tylko dla odbiorców Newslettera SKF! Pierwsze pięć osób, które odpowie na ten e-mail otrzyma podwójne wejściówki na film. Pod uwagę brane będą tylko wiadomości wysłane dziś do godziny 23:00, które będą zawierały: imię i nazwisko (które będzie potrzebne jedynie do odebrania biletów) oraz tytuły trzech innych filmów w reżyserii Roba Reinera. Skontaktujemy się wyłącznie ze zwycięzcami konkursu, podając szczegóły odbioru nagrody.
Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza 10 grudnia, w czwartek o godz. 18:00 do Kina Helios Katowice (ALTUS, ul. Uniwersytecka 13) na kolejne spotkanie z cyklu "Studencki Klub Filmowy”. Wprowadzenie i dyskusję poprowadzi dr Teresa Sikora z Instytutu Psychologii UŚ, komentując problemy poruszane przez film "Galerianki” (dramat obyczajowy, reż. Katarzyna Rosłaniec, 82 min.). Bilety, tradycyjnie w cenie 10 zł nie tylko dla studentów, do nabycia w kasach kina.
Różnica między "sztuką życia" a "niezłą sztuką" może być porównana do anegdotycznego dialogu: - "Ala ma kota" - a "Sierotka Marysia". Pozorne podobieństwo leksykalne niekoniecznie niesie ze sobą tożsamość znaczenia. Na czym polega "sztuka" Galerianek? Jako filmu, jako wzoru, jako idei, jako towaru? Jak odczytujemy ten, bulwersujący wielu, obraz naszego świata? Przed filmem zapraszamy na krótki wykład "Sztuka” współczesna – Galerianki, a po projekcji zachęcamy do rozmowy!