ďťż
Serwis znalezionych haseł
Pozycjonowanie stron internetowych

Z racji tego że w momencie zakupu dostałem uchwyt na rowery do , chciałbym go czasem wykorzystać. I tu pytanie jak to jest z naszymi miśkami, czy trzeba montować jakies dodatkowe lampki żeby nie być narażonym na szykany policji ?

Mam coś takiego:
http://images02.olx.com/ui/1/10/03/9220703_1.jpg


Tak, masz obowiązek zamontować dodatkowe lampy i tablicę rejestracyjną, bo rowery zasłaniają Oświetlenie samochodu i tablicę. Tablicę możesz dorobić samemu, lub tak jak ja kupić identyczną (nie oryginalną ale tak wygląda, koszt ok 30zł), nie do odróżnienia z ok. 5mb. Potrzebna jest też tablica z światłami najprostsza taka jak tu np: http://www.allegro.pl/ite...975_wrocla.html

Tak wyposażony zwiedziłem kawałek Europy i było ok. Jeśli za granicą nie odepniesz haka, zawsze miej założony bagażnik na nim. Istnieje przepis, że za granicą jeśli nie używasz haka masz go odkręcić. Jeśli jeździsz z samym bagażnikiem nie potrzebujesz dodatkowego oświetlenia.
Przepisy mówią, że światła na samochodzie muszą być zawsze widoczne i nie zasłonięte aby były czytelne. Tak jak mówi Rapez masz obowiązek zatem przeniesienia zasłoniętego oświetlenia. Są takie przystawki w postaci listwy ze światłami przypinane do gniazdka haka, a pomiędzy możesz wstawić zrobioną np. w agencji reklamowej tablicę rejestracyjną. Są takie dostępne na alledrogo, albo sam zrób sobie z kawałka blachy przykręcanej do zderzaka i lampki od przyczep
Niestety jak zatrzyma Cię z taką dorabianą rejestracją to i tak mandat dostaniesz, gdyż tablica nie ma naklejki homologacyjnej.



Niestety jak zatrzyma Cię z taką dorabianą rejestracją to i tak mandat dostaniesz, gdyż tablica nie ma naklejki homologacyjnej.

Mie musi mieć, nie ma żadnego wymogu na tablice mocowaną do bagażnika na rowery, ma być widoczna, czytelna i podświetlona w nocy (skoro nie widać tablicy na samochodzie). Bagażnik na rowery i inne tego typu rzeczy to nie przyczepa i przepisy mówią, że można i trzeba je oznakować tablicą rejestracyjną taką, jak na samochodzie.
Niestety zakładając tablicę wyglądającą jak oryginał, nie posiadającą naklejki homologacyjnej popełniasz przestępstwo z artykułu 270 KK
No to jak z tą tablica jest bo w urzedzie komunikacji nie da rady dostać trzeciej tablicy. więc jak pojade bez trzeciej tablicy to dostane mandat, a jak sobie dorobię na własną rękę to też mnie zgarną za brak jakiejs tam naklejki.
A może analogicznie do ciężarówek z budowy - wymaluj numery rejestracyjne na tabliczce jakiejś tak, żeby było widać, że to nie na wzór normalnej tablicy... Może przejdzie. Legalnie masz dwie oryginalne tablice plus tabliczkę uzupełniającą, informacyjną - nikt Cię o fałszerstwo nie oskarży.

Niestety zakładając tablicę wyglądającą jak oryginał, nie posiadającą naklejki homologacyjnej popełniasz przestępstwo z artykułu 270 KK

Bzdura. Akurat o to się pytałem w wydziale komunikacji. Bagażnik rowerowy nie ma "znamiona" przyczepy, a tablica (podświetlona nocą), musi być taka sama jak na samochodzie. Nie ma znaczenia jaka będzie; byle była WIDOCZNA! *bo oryginalna jest zasłonięta, tak samo ze światłami- mają być mijania, kierunki, awaryjne, przeciwmgielne; cofania nie muszą)

Niestety zakładając tablicę wyglądającą jak oryginał, nie posiadającą naklejki homologacyjnej popełniasz przestępstwo z artykułu 270 KK
Trochę się rozpędziłeś z tym kk, to pisane na tekturce nr też byłyby podrabiane. Albo te uwielbiane tabliczki na przedniej szybie TIR "RYSIEK" Tu nie chodzi o podrobienie tablicy tylko przeniesienie nr rej. aby był czytelny.


Tu nie chodzi o podrobienie tablicy tylko przeniesienie nr rej. aby był czytelny. Spoko, tylko że jeśli powiesisz ją z tyłu samochodu na uchwycie, a nie widać tablicy na samochodzie (czyli tak jakby go nie ma), to posługujesz się sfałszowana tablicą.


nie widać tablicy na samochodzie, (czyli tak jakby go nie ma), to posługujesz się sfałszowana tablicą.

Po to jest miejsce na tablicę na bagażniku rowerowym, aby tam była, to, że samochodowa jest zasłonięta, nie znaczy, że jej nie ma? co ty piszesz?


Skończmy ten temat, bo wszystko zostało juz napisane. Jeździj jeździj, mam nadzieję, że kiedyś dostaniesz za to mandat

jeśli bagażnik kompletnie zasłania Ci tablicę na samochodzie, to pod względem prawnym nie posiadasz tylnej tablicy rejestracyjnej.
Nie wożę tam "bananów", bagażnikiem rowerowym nawet z dziesięcioma rowerami nie jesteś w stanie zasłonić całej tablicy. Jakaś jej część i tak będzie widoczna

mdsuperstar wiesz trudno jest z Tobą polemizować gdy nie cytujesz przepisów na których opierasz swoje wywody. Ja jakoś szukałem i szukałem i nie mogę znaleźć tego przepisu ani w orzecznictwie SN, NSA ani w doktrynie jakoś nikt na ten temat nie popiera twojego zdania odnośnie wskazywania nr rej. pojazdu.
Tablice muszą być na pojeździe a jak je czasowo zasłaniasz to musisz w innym miejscu pokazać jaki jest nr. Ciężarowe malują na burtach nr.
Co do homologacji świateł na bagażnikach do rowerów w życiu nie słyszałem większej bzdury - homologacja dotyczy świateł przyczep, naczep.

Kolega mdsuperstar ma w stu procentach rację.

1. Nie można porównywać malowania nr na burtach ciężarówek, z tym przypadkiem. Dlaczego? Dlatego, że rozp.w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów wyraźnie przewiduje przypadek tychże ciężarówek i określa gdzie, kto i w jaki sposób ma te nr na burtach umieścić. Rozp.nie mówi nic o możliwościach zastosowania tego rozwiązania w samochodach osobowych (i innych)

2. Tylną tablice rejestracyjna umieszcza się na pojeździe. Warunki techniczne tego miejsca na pojeździe są szczegółowo określone zarówno przepisami ropz.o rejestracji jak i warunkami technicznymi - i tu mały, ale ważny lapsusik - tablice umieszcza się na pojeździe - a nie na elementach do pojazdu dołączanych

3. Każdy element wyposażenia pojazdu musi mieć homologację - zarówno co do całości wyposażenia jak i poszczególnych elementów - art.68 Kodeksu Drogowego... To tak odnośnie lampek, bez słynnego "e" (a już gratulacje dla osoby z WK, która stwierdziła, że tylko niektóre lampy muszą być widoczne - wsteczna nie... ciekawe... )

4. Przeniesienie tablicy rejestracyjnej na inny widoczny element pojazdu to jeszcze pół biedy. Posługiwanie się w ruchu niezalegalizowaną tablica rejestracyjna wykonaną niezgodnie z rozporządzeniem, to posługiwanie się tablicą fałszywą - czy to się komuś podoba, czy nie i choć za skrajność w praktyce uważałbym podciągnięcie pod 270 KK to jak najbardziej dla "upartych" taka opcja literalnie jest możliwa.

Reasumując - nie sądzę, żeby firmowy, homologowany zderzak z prawidłowo umieszczonym oświetleniem i przeniesiona tablicą przysporzył komuś kłopotu - bo uważam, że policjant też człowiek, a w związku z tym:
a) jak najbardziej może rozumieć nieżyciowość pewnych przepisów prawnych i dostrzec dopełnienie wszelkich starań przez kierującego,
b) dany policjant może nie być alfa i omegą, aby powyższe regulacje prawne znać - i yu plus dla kierującego
Ale ponieważ policjant to tez człowiek, to w przypadkach "oporniaków" co to na sztandarach maja swoje prawa wypisane i na antenie od CB je zawieszają pan policjant na pewno się postara, a w tym stanie prawnym jest Wam w stanie pewne rzeczy boleśnie wytknąć - nawet jak kupicie wymarzony bagażniczek za kupę szelestów I trzeba po prostu mieć świadomość tego stanu rzeczy - nic więcej.

2. Tylną tablice rejestracyjna umieszcza się na pojeździe. Warunki techniczne tego miejsca na pojeździe są szczegółowo określone zarówno przepisami ropz.o rejestracji jak i warunkami technicznymi - i tu mały, ale ważny lapsusik - tablice umieszcza się na pojeździe - a nie na elementach do pojazdu dołączanych

zatem umieszczenie nalepek literowo numerycznych zgodnie z posiadanym nr rejestracyjnym na białym kawałku plastiku nie jest i nie może być brany ani uważany jako tablica rejestracyjna, jeżeli umieścisz taką na bagażniku do roweru gdzie np koła rowerowe w części zasłaniają tablice i jest ona trudno czytelna to tylko wypełniasz swój obowiązek posiadania czytelnej tablicy, ponieważ tablica musi być na pojeździe to nie masz prawa przenieść jej na bagażnik. Nie ma przepisu który zabrania jeżdżenia z bagażnikiem a jest nakazujący posiadania czytelnego numeru rej. m.in. z tyłu zatem co nie jest zabronione jest dozwolone i dywagacje na temat fałszowania nr lub naruszania prawa drogowego zakończmy. Odsyłam do komentarza do kodeksu drogowego bo nie chce mi się całości tutaj wklejać.


zatem umieszczenie nalepek literowo numerycznych zgodnie z posiadanym nr rejestracyjnym na białym kawałku plastiku nie jest i nie może być brany ani uważany jako tablica rejestracyjna

Podążając Twoim tokiem myślenia proponuję wziąć kawałek kartki papieru i odpowiednimi literkami napisać 100 zł, a następnie udać się do najbliższego warzywniaka - pamiętaj, aby zapewnić ekspedientkę, że oryginalny banknot masz w domu jakby co...
Wykonana przez Ciebie tablica rejestracyjna nie będzie spełniać warunków technicznych im stawianych przez rozp. (a jest tego kilka stron - jakość farby, krój liter, kąt załamania, współczynnik odbicia itd.) - czego Ty na miłość Boską jeszcze chcesz???? A podpowiadam, że jeśli jednak wykonasz ją zgodnie z warunkami technicznymi, to i tak naruszasz warunki ustawy, gdyż nie wolno Ci produkować tablic rejestracyjnych... Czy to naprawdę takie ciężkie do pojęcia??
Rozp.w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów mówi wyraźnie, że pojazd oznacza się tablicami, a nie ich zastępczymi oznaczeniami z kartki i kredki i co tam chcesz jeszcze, natomiast dla pewnej grupy pojazdów (wyraźnie określonej) oprócz tablicy ma być jeszcze namalowanie na tylnej burcie nr. Nie wiem gdzie bagażnik ma tylna burtę...

Art 68 PoRD - przeczytaj kolego - przedmiotem obowiązku homologacyjnego jest nie tylko pojazd, ale każdy element jego wyposażenia również!!! Przepraszam Cię, ale to są kwestie tak podstawowe, że jeśli ich nie znasz nie zabieraj głosu w dyskusji, bo wprowadzasz ludzi w błąd

Podążając Twoim tokiem myślenia proponuję wziąć kawałek kartki papieru i odpowiednimi literkami napisać 100 zł, a następnie udać się do najbliższego warzywniaka - pamiętaj, aby zapewnić ekspedientkę, że oryginalny banknot masz w domu jakby co...
No i ot cała rozmowa bierze w łeb bo ty nie masz pojęcia o tym co piszesz .
No to wstawiam tekst bo się nie obejdzie bez całego wykładu. :pala:

Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 kodeks karny:
Art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dokumentem w rozumieniu prawa karnego jest:
Sąd Najwyższy w wyroku z 15.09.2002 sygn. akt III KKN 90/00 Lex nr 56839 wyjaśnił ‼ta kategoria przedmiotów uzyskuje charakter dokumentu, gdy spełnia równocześnie dwa warunki:
- zawiera treść intelektualną za pomocą pisma,
- ma znaczenie prawne w tym rozumieniu, iż można z niej wyprowadzić określone uprawnienia bądź obowiązki osoby fizycznej lub osoby prawnej”.

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 prawo o ruchu drogowym:
Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
31) pojazd - środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszynę lub urządzenie do tego przystosowane;
32) pojazd silnikowy - pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego;
33) pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;
34) pojazd wolnobieżny - pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;
35) pojazd członowy - zespół pojazdów składający się z pojazdu silnikowego złączonego z naczepą;
36) pojazd specjalny - pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;
37) (2) pojazd używany do celów specjalnych - pojazd samochodowy przystosowany w sposób szczególny do przewozu osób lub ładunków, używany przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, Policję, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencję Wywiadu, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, Służbę Wywiadu Wojskowego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Straż Graniczną, kontrolę skarbową, Służbę Celną, jednostki ochrony przeciwpożarowej, Inspekcję Transportu Drogowego i Służbę Więzienną;
38) pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego;
39) (3) pojazd zabytkowy - pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazd wpisany do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;

Art. 68. 1. Producent lub importer nowego pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru, tramwaju lub przyczepy oraz przedmiotów ich wyposażenia lub części jest obowiązany uzyskać dla każdego nowego typu tych pojazdów, przedmiotu ich wyposażenia i części świadectwo homologacji wydane przez ministra właściwego do spraw transportu.
2. Obowiązek, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy producenta lub importera samochodu osobowego z silnikiem spalinowym, ciągnika rolniczego, motocykla i motoroweru, który uzyskał w odniesieniu do poszczególnych tych pojazdów świadectwo homologacji wydane zgodnie ze wspólnotową procedurą homologacji przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
3. Obowiązek, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy producenta lub importera przedmiotów wyposażenia lub części pojazdu, który uzyskał dla tych przedmiotów wyposażenia lub części świadectwo homologacji wydane przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
4. Producent lub importer, o którym mowa w ust. 2, jest obowiązany przekazać ministrowi właściwemu do spraw transportu informację o uzyskanym świadectwie homologacji typu pojazdu wraz z opisem technicznym oraz dane i informacje o pojeździe, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1-4 i ust. 1a pkt 1, jeżeli opis techniczny ich nie zawiera.
5. Za producenta, o którym mowa w ust. 1, uważa się również podmiot dokonujący montażu lub zabudowy pojazdów.
6. Przepis ust. 1 dotyczy również instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem oraz sposobu jej montażu przez różne podmioty.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 22 lipca 2002 w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów:
§ 18. 1. Numer rejestracyjny pojazdu stanowią litery i cyfry (cyfra) umieszczone na tablicy.
§ 26. Utrzymywanie tablic i innych oznaczeń pojazdów, o których mowa w przepisach rozdziału 4, w należytym stanie i zapewnienie ich czytelności jest obowiązkiem kierującego pojazdem.
Rozdział 4 od § 28 do § 39 nie zawierają opisu oznakowania lub zakazu oznakowania bagażnika rowerowego.
Wyposażenie pojazdu to wszystkie elementy założone przez producenta na które musiał uzyskać homologację. Nie jest wyposażeniem samochodu dołożony bagażnik typu trumna, przypięty bagażnik rowerowy. Nie wiem skąd bierzesz takie pomysły

A się temat rozwinął no nie spodziewałem się tego dzisiaj przykręciłem bagażnik do wrongla i powiesiłem 2 rowery dla testu... no i wychodzi na to że bez dodatkowej tablicy a'la home made i swiateł pozycyjnych, stopu i kierunków to sie nie obejdzie, trzeba coś bedzie zacząć motać

znalazłem coś takiego:

http://sklep.wesem.pl/7/6...polone_typu_LT1
http://sklep.wesem.pl/7/6...polone_typu_LT2

Te z pierwszego linka mają od razu podświetlenie tablicy, światła pozpinam kablami i wepnę we wtyczkę do haka, i bedzie plug&play łatwo zdjąć i łatwo założyć załośc będzie na aluminiowej ramce przykręcona to zderzaka w

Jak zrobię to się pochwalę

SebastianBak pomagas poleciał
art.68.1 i 3. - jest mowa tylko o pojazdach, czy tez przedmiotach wyposażenia i częściach? A Tys się uparł, że tylko cały samochód, albo przyczepa... To zadzwoń mądralo do ITS i zapytaj, czy np. bagażnik może nie mieć homologacji?? Lub inna część wyposażenia pojazdu, jeśli mi nie wierzysz...
Więc jak zajmiesz się produkcją lamp, zderzaków, bagażników itd. to będziesz na nie musiał uzyskać homologację i nic Cię z tego nie zwolni!!! A zderzak, lampa czy co tam jeszcze bez odpowiednich oznaczeń homologacyjnych będzie problemem na OBT i może byc problemem na drodze jeśli trafisz na łepskiego policjanta.

Czym jest bagażnik rowerowy jak nie elementem wyposazniea pojazdu?? Oświece Cię - każde, nawet najmniejsze urzadzenie w twoim pojeździe jest homologowane lub posiada certyfikat zgodności!! HAK (nie umieszczany przeciez fabrycznie, a przynajmniej nie zawsze), sprzęg przyczepy, przewody hamulcowe, zderzaki, szyby, pasy bezpieczeństwa, opcjonalne fotele... Jak to nie jest wyposażenie pojazdu, to co nim jest?? Nawet nawigacja samochodowa i jej uchwyt powinny być homologowane - i podpowiadam jako ciekawostkę - w dwóch stanach w USA ich umieszczanie na szybie jest już zabronione!
To, że w praktyce wiele przedmiotow wyposażenia pojazdów i części nie ma homologacji to już inna sprawa...
Na allegro kupisz np. HAK do MATIZA... choc ten nie jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy - i o czym to świadczy??

Cytujesz rozp. w psrawie rejestracji - więc cytuj całe: paragraf 25: "Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych" - jest tu coś mowa o przenoszeniu tablicy na inne elementy? Ale nawet jesli - wzory tablic wraz z ich dokładnymi warunkami technicznymi okresla to samo rozp.w załączniku nr 8!! 10 stron samego opisu technicznego - blacha, materiały... Ty twierdzisz, że kartka papieru i pisak załatwia sprawę, bo nr jest ten sam... Nr moze i tak, ale tak wykonana tablica nie spełania warunkow technicznych, więc co za tym idzie taki pojazd nie moze być dopuszczony do ruchu - potrzebujesz suwaka logarytmicznego aby to pojąć??
Taka tablica jest nieoryginalna i koniec - ja nie wiem, czy ktoś Cie będzie za to karał z tego czy z innego artykułu, bo nawet sam sąd Najwyższy nie jest jednomyślny w orzeczeniach czy tablica jest dokumentem, czy nie - z pewnościa jednak unieszczenie tablicy nieoryginalnej i niezalegalizowanej sprawia, że podczas kontroli DR pojazdu zostanie zatrzymany, gdyz tak oznaczony pojazd (nieoryginalna tablicą) nie spełnia warunkow technicznych...

Ty to chyba jestes taki adwokat od wszystkiego... A jak to mówią, jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego

Takie są fakty... Ja sie na prawie karnym nie znam, ale akurat z homologacji żyję powiedzmy, więc nie opowiadaj mi tu kolego farmazonów po prostu...

W praktyce, oczywiście, że często uzywa się zamienników tablic rejestracyjnych... Bo mnie np. okradli w innym miescie z tablic i jakos do domu muszę wrócić, więc odpowiednio znakuje pojazd itd... Co nie zmienia faktu, że nie jest to dozwoleone i od zwykłej ludzkiej woli organu kontroli zalezy jak do tego podejdzie... Jak Ty grzecznie, to i oni grzecznie... Może... Ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego co sie naruszyło i czego policjant może na drodze sie przyczepić... A zasłąnięcia tablicy oryginalnej i używania w ruchu nieoryginalnej moze sie przyczepic i tyle - tym bardziej jesli bagaznik i poszczególne jego elementy (np.oświetlenie) nie będa homologowane...

To zadzwoń mądralo do ITS
Słuchaj chłopaku, moja Mama i moja Siostra pracuje w ITS od wielu lat, ja mam 9 lat doświadczenia zawodowego w Kancelarii Adwokackiej i wybacz, ale olewam z góry twoje śmieszne twierdzenia, żal tylko mi d... ściska, że tacy jak ty wszystkim wokół "radzą" nie biorąc żadnej odpowiedzialności za swoją ignorancję prawną. :fuckyou:

Dodatkowo panie prawnik domowy:
Ustawa z 06.06.1997 kodeks karny:
Art. 310. § 1. Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.
§ 2. Kto pieniądz, inny środek płatniczy lub dokument określony w § 1 puszcza w obieg albo go w takim celu przyjmuje, przechowuje, przewozi, przenosi, przesyła albo pomaga do jego zbycia lub ukrycia,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.
§ 4. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1 lub 2,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

I to właśnie wskazuje, że nie masz pojęcia o przepisach prawa w Polsce zrównując fałszowanie pieniądza z domysłem fałszowania oznaczeń rej.
A niestety - ignorantia iuris nocet - nieznajomość prawa szkodzi, szkoda tylko że osobom którym głupio podpowiadasz.
I to mama z siostrą Ci podpowiedziały, że części wyposażenia pojazdów nie podlegają homologacji w tym kraju? Albo, że tablice rejestracyjne o ściśle określonych warunkach technicznych można w ruchu zastąpić... Czymkolwiek? Wiesz - trudno to jakkolwiek komentować nawet... A czym konkretnie się zajmują w ITS Twoi bliscy??

Niestety zbyt dużo ze swego czasu pracy muszę poświęcać na odpisywanie adwokatom i innym radcom, którym coś tam się wydaje... O dziwo zazwyczaj wychodzi na moje, nawet jeśli wymaga to drogi odwoławczej? Może dlatego, że zajmuję się warunkami technicznymi pojazdów a na szczęście nie jestem adwokatem?

Przykład z pieniędzmi miał być wyrazistym przerysowaniem Twojej propozycji wyrabiania własnej tablicy... No nie załapałeś... Szkoda
Panowie rozejm... już wiem co mam zamontować, jak i gdzie, i w jaki sposób
Przepisy przepisami.. a życie życiem. Wystarczy w wakacje pojeździć po naszych drogach i widać ile samochodów ma takie bagażniki. Przepisy są nie spójne, i nikt z ich powodu nie będzie nam robił przykrości na drodze.

Przy okazji mam pytanie to jak jest z tym przerejestrowaniem samochodu? Założyłem taki temat tu: http://www.jeep.org.pl/fo...der=asc&start=0
Sprawa skończyła się tak:
Zrobiłem ksero F.Vat i wysłałem do Wydziału Komunikacji. Napisałem do tego pismo, że jestem właścicielem owego pojazdu z dniem...jak na F.V.) Odczekałem 3 dni i dzwonię do nich...pismo dostali, moje dane jako nabywcy są w systemie i w zasadzie powinienem zmienić tablice, ale oni jako "urząd" nie mogą mnie do tego zmusić...nie ma na to przepisów i kar. Podobnie zrobi policja...dla nich samochód ma być zarejestrowany, ubezpieczony i mieć przegląd.



© Pozycjonowanie stron internetowych Design by Colombia Hosting