ďťż
Serwis znalezionych haseł
Pozycjonowanie stron internetowych

Gdzie? To już niektórzy wiedzą. Kto? Tu tez się już niektórzy znają.
Czym poruszamy się po terenie? W gumofilcach!

Drugi sezon koszenia na Łąkach Kazuńskich czas zacząć!

Serdecznie zapraszamy ochotników do pomocy przy tegorocznych sianokosach. W tym sezonie mamy zgodę rolników i Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim na wykoszenie łącznie 17 ha turzycowisk i łąk. Część terenu można wykosić ciągnikiem, jednak nadal pozostaje konieczność ręcznego wykaszania najbardziej podmokłych fragmentów. I tu liczymy właśnie na pomoc ochotników oraz firmy Honda. Kosić będziemy spalinowymi wykaszarkami, uczestnicy zeszłorocznej akcji wiedzą już czym to się je i szykują bagnochody. Wolontariuszy prosimy o zabranie kanapek, kaloszy, ubrania roboczego (podmokły teren) oraz dobrego humoru. Pracy przy koszeniu i zgrabianiu na pewno nie zabraknie. Jeśli ktoś dysponuje własną kosiarką z nożem tnącym to będzie mile widziany, paliwo i prowiant na ognisko zapewniają organizatorzy. A dziękować na wiosnę będą bekasy i żurawie.

Terminy koszeń w sierpniu (soboty):
8 sierpnia – inauguracja – załoga w pełnym składzie
22 sierpnia – miejscowi ochotnicy, bo część ekipy TP Bocian będzie w tym czasie kosić nad Bugiem.
29 sierpnia – znów pełna mobilizacja plus pokazy możliwosci kosiarki firmy Honda.
Terminy wrześniowe podamy pod koniec sierpnia.

Zbiórka w godzinach 7 -8 rano, możliwy wcześniejszy przyjazd.
Spotykamy się na drodze biegnącej przez Łąki. Jadąc od trasy gdańskiej (E77) drogą nr 579 (Leszno – Kazuń) należy minąć Jezioro Górne i na wysokości skrzyżowania z drogą prowadzącą do Kazunia Polskiego, przed przystankiem PKS (1200 m od drogi E77) należy skręcić w lewo na łąki w drogę równoległą do jeziora. Miejsce zbiórki 700 m od zjazdu z asfaltu. Telefony kontaktowe: Adam 606 277 567 (8 i 29 sierpień), Piotr 604 633 554.

Łąki Kazuńskie położone są w gminie Czosnów, obejmują powierzchnię około 300 ha łąk, turzycowisk, starorzeczy i zadrzewień. Są ważnym szlakiem migracji zwierząt między Kampinoskim Parkiem Narodowym a Wisłą. Jest to jeden z najcenniejszych terenów pod względem botaniczno-ornitologicznym w okolicach Warszawy. Wraz z KPN stanowi ostoję ptaków, głównie wodno-błotnych o randze europejskiej. Jest to projektowany obszar Natura 2000. W latach 2004 - 2007 na terenie Łąk Kazuńskich swoje lęgi odbywało kilkanaście gatunków z I Załącznika Dyrektywy Ptasiej UE (m.in. bąk, bączek, błotniak stawowy, kropiatka, derkacz, żuraw, rybitwa białoczelna, rybitwa czarna, jarzębatka i gąsiorek). Teren ten wchodzi w skład Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, Rezerwatu Biosfery „Puszcza Kampinoska”, Otuliny KPN, dawniej wykorzystywany rolniczo, obecnie w znacznej części pozostawiony sam sobie.

Od 2008 r. na terenie Łąk Kazuńskich nasze Towarzystwo prowadzi działania na najbardziej podmokłych turzycowiskach zmierzające do przywrócenia dawnej gospodarki kośnej i ograniczenia nadmiernej sukcesji roślinności drzewiastej. Ideą całego przedsięwzięcia jest przywrócenie charakteru Łąk sprzed 30 lat, kiedy to były koszone i gniazdowało na nich wiele gatunków ptaków. Mamy nadzieje, że dzięki naszym zabiegom Łąki znów „ożyją” a wiosną powrócą na nie rycyki, krwawodzioby i czajki.

http://picasaweb.google.pl/biurobocian/KiKazuSkie# Album zdjęć z akcji na Łąkach Kazuńskich w 2008 roku

forum Bociana: http://forum.bocian.org.p...p?p=60187#60187

zapraszamy


Adam, a koszenie tych łąk oponkami wchodzi w grę ?
Myślę, że frekwencję miał byś 100% i przy okazji wykopane rowy melioracyjne kołami 35"

A poważnie, to może uda mi się wpaść 29 sierpnia. Pewnie jak zwykle będzie A i pojeździć pewnie się da i kolejna super integracja z ekologami

Pozdrawiam



© Pozycjonowanie stron internetowych Design by Colombia Hosting